دعای امام حسین برای حضرت علی اکبر مرتضی عبداللهی

دعای امام حسین برای حضرت علی اکبر مرتضی عبداللهی را با کیفیت های مختلف در قالب های صوتی و ویدئویی به همراه گزارش تصویری مراسم به صورت آنلاین  مشاهده  و  درصورت نیاز دریافت کنید.

شیخ مرتضی عبداللهی | شهادت حضرت معصومه (س) 25 آبان 1401 | محفل دیوانگان حضرت اباالفضل (ع) مشهد | پلان3

متن دعای امام حسین برای حضرت علی اکبر

دعای امام حسین برای حضرت علی اکبر مرتضی عبداللهی

از عقبه بن سمعان روایت شده که می گفت: «در اواخر شب، امام حسین(ع) دستور داد از «قصر بنی مقاتل» آب برداشته و کوچ کنیم، اندکی پس از حرکت، امام(ع) همان گونه که سوار بر مرکب بود، مختصری به خواب رفت، سپس بیدار شد و فرمود:”انّا للله و انّا الیه راجعون و الحمدالله ربّ العالمین” سپس امام(ع) دو یا سه مرتبه این جمله را تکرار کردند.علی بن الحسین(ع) روی به پدر نمود و گفت: “ای پدر! جانم فدای تو باد، خدا را حمد کردی و آیه استرجاع خواندی، علّت چیست؟”

امام(ع) فرمود: “پسرم! در میانه راه، خواب مختصری بر من عارض شد، پس در خواب شخصی را سوار بر اسب دیدم، در حالی که می گفت: “این قوم راه می پیمایند و اَجَل هم به سوی آنان در حرکت است، دانستم که خبر مرگ ماست که به ما داده شده است.” علی بن الحسین(ع) گفت: “ای پدر! خدا شر را  از تو دور گرداند، آیا ما بر حق نیستیم؟” امام(ع) فرمود: “سوگند به آن کسی که بازگشت بندگان به سوی اوست، ما بر حقّیم.” علی بن الحسین(ع) گفت: “پس اگر بر حقیم ما را از مرگ باکی نیست.” امام(ع) به علی اکبر(ع) فرمود: “خداوند به تو جزای خیر دهد آن گونه که پدری به فرزندش جزای خیر می دهد.”

دعای امام حسین برای حضرت علی اکبر مرتضی عبداللهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست