میلاد امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

میلاد امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف در رسانه های پر بازدید

آثار ویژه میلاد امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف تولیدشده درخانه هنر پلان 3 را با کیفیت های مختلف درقالب های صوتی و ویدئویی به همراه گزارش تصویری مراسم به صورت آنلاین مشاهده و درصورت نیاز دریافت کنید.

مفهوم…

میلاد امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف :

حضرت حجه بن الحسن المهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف، در نیمه شعبان سال 255 هجری در شهر سامراء دیده به جهان گشود.او همنام پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و هم کنیه آن حضرت (ابوالقاسم) است. از لقب های مشهور آن حضرت علاوه بر «مهدی»، می توان به «قائم»، «حجت»، «امام عصر» و «بقیه الله» اشاره کرد.

آن حضرت تنها فرزند امام حسن عسکری علیه السلام و نرجس خاتون است که هنگام شهادت پدرش پنج سال داشت. امامت امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف دو مرحله دارد:

غیبت صغری که حدود هفتاد سال بوده؛ از ۲۶۰ تا ۳۲۹ هجری قمری. در این مدت ارتباط امام با مردم از طریق چهار تن از نایبان خاص انجام می گرفت. آنان به محضر امام می رسیدند و پاسخ نامه ها و پرسش ها را به مردم می رساندند. این چهار تن عبارت بودند از: عثمان بن سعید اسدی، محمد بن عثمان، حسین بن روح نوبختی و علی بن محمد سمری.

غیبت کبری و نیابت عامه که پس از غیبت صغری آغاز شد و تاکنون ادامه دارد. این مدت دوران سنجش ایمان و عمل مردم است. در زمان نیابت عامه، امام قاعده ای به دست داده تا در هر عصر، فرد شاخصی که آن قاعده، در همه ابعاد بر او صدق کند، نایب عام امام شمرده شود و به نیابت از امام، ولی جامعه در امر دین و دنیا باشد. بنابراین، در هیچ دوره ای پیوند امام با مردم گسیخته نشده است.

امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف وارث همه انبیا و اولیا و عصاره فضیلت های همه آنهاست. ایام حمل و ولادت او چون تولد حضرت ابراهیم علیه السلام و موسی علیه السلام مخفیانه بود.

امامت او مانند نبوت حضرت عیسی علیه السلام و یحیی علیه السلام و امامت امام جواد علیه السلام و امام هادی علیه السلام در کودکی آغاز شد. عمر او چون حیات حضرت آدم علیه السلام، نوح علیه السلام و خضر علیه السلام طولانی است. غیبت او همانند غیبت حضرت ادریس علیه السلام و صالح علیه السلام و ابراهیم علیه السلام و یوسف علیه السلام و موسی علیه السلام است. جوان زیستی ایشان به حضرت یونس علیه السلام شبیه است. صبر او بر تنهایی و مشکلات عصر غیبت، چون صبر حضرت ایوب علیه السلام است.

تمام راه ظهور تو با گنه بستم
دروغ گفته ام آقا که منتظر هستم
کسی به فکر شما نیست راست می گویم

دعا برای تو بازیست راست می گویم

اگرچه شهر برای شما چراغان است
برای کشتن تو نیزه هم فراوان است
من از سرودن شعر ظهور می ترسم
دوباره بیعت و بعدش عبور می ترسم

من از سیاهی شب های تار می گویم
من از خزان شدن این بهار می گویم

درون سینه ما عشق یخ زده آقا
ت تمام مزرعه هامان ملخ زده آقا
کسی که با تو بماند به جانت آقا نیست
برای آمدن این جمعه هم مهیّا نیست

میلاد امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف
فهرست