سالروز تخریب بقیع پلان3

سالروز تخریب بقیع در رسانه های پر بازدید

سالروز تخریب بقیع تولید شده در خانه هنر پلان 3 را با کیفیت های مختلف در قالب های صوتی و ویدئویی به همراه گزارش تصویری مراسم به صورت آنلاین  مشاهده  و  درصورت نیاز دریافت کنید.

مفهوم…

سالروز تخریب بقیع :

هشتم شوال، سالروز غم‌انگیز تخریب حرم شریف ائمه بقیع (ع) به دست وهابیان آل‌سعود است. در این روز، تفکر ارتجاعی وهابی‌گری به بهانه برداشت غلط از دین، مضجع شریف و حرم نورانی ائمه بقیع(ع) و صحابه بزرگوار را ویران کردند و به خیال خود، سنت پیامبر (ص) را احیا کردند.

هر شیفته‌ای که دل به مدینه روانه می‌کند، بر غربت قبرستان بقیع ناله می‌کند. تربت مطهر چهار امام معصوم (ع) تنها با سنگ‌چین‌هایی نمایان است که زائران آن اجازه زیارت ندارد و باید با دل گریه کنند، بقیع سند مظلومیت همیشگی شیعه است.

اساس نقشه تخریب آثار و ابنیه اسلامی نقشه بسیار عمیق و خائنانهای بود که بیگانگان برای محو مستندات و شواهد عینی و اثری تاریخ اسلام کشیده بودند.

وهابیان در هشتم شوال سال ۱۳۴۴ هجری قمری حرم امامان بقیع را ویران کردند. این روز به «یوم الهدم» (روز ویرانی) مشهور است. تخریب بناها در بقیع توسط جریان وهابیت در عربستان سعودی برای از بین بردن اماکن زیارتی بود. تا آن زمان بر روی مقبره پیشوایان و سایر بزرگان اسلام که در مدینه مدفون بودند گنبدها و بناهایی قرار داشت. پس از تسلط وهابیان بر مدینه آن‌ها ضمن تخریب قبور آثاری که بر روی قبور قرار داشت را نیز از بین بردند.

همچنین بقیع مدفن چهار امام مظلوم شیعه امام حسن (ع)، امام سجاد (ع)، امام باقر(ع) وامام جعفر صادق (ع) است. همچنین قبرچند تن از همسران پیامبر(ص) و نیز عباس عموی پیامبر و فاطمه بنت اسد؛ مادر حضرت علی بن ابی‌طالب، ‌ حضرت ام البنین؛ مادر حضرت اباالفضل العباس(ع) و برخی دیگر از بزرگان اسلام در بقیع قرار دارد.

بوی غم بوی عزا دارد بقیع

غربتی بی انتها دارد بقیع

اشک زهرا روی خاکش ریخته

روز و شب حال بکا دارد بقیع

بس حکایت از زمان غربت و

ناله های مرتضی دارد بقیع

در میان سینه ی سوزان خود

گنج پنهان سال ها دارد بقیع

باز بی شمع و چراغ و زائر است

مردمانی بی وفا دارد بقیع

بوده اینجا هیئت ام البنین

روضه خوان کربلا دارد بقیع

بغض می بارد به هر جا پا نهی

آستانی غم فزا دارد بقیع

هر که برگشته از آن وادی غم

گفته بس نا گفته ها دارد بقیع

خواب می دیدم که قد آسمان

گنبدی رنگ طلا دارد بقیع

خواب می دیدم که صحن و بارگاه

مثل صحنین رضا دارد بقیع

کربلا خاکش شفا گر می دهد

تربت پاکش شفا دارد بقیع

آن قدر هم بی کس و بی یار نیست

زائری نام آشنا دارد بقیع

روز تخریب ضریح و گنبدش

مهدی صاحب عزا دارد بقیع

تا همیشه یاد مادر باشد و

خاک بر روی عبا دارد بقیع

انتقام فاطمه خواهد گرفت

آخر ای دنیا ، خدا دارد بقیع

سالروز تخریب بقیع
فهرست