ثواب زیارت امام رضا استاد دارستانی

ثواب زیارت امام رضا استاد دارستانی را با کیفیت های مختلف در قالب های صوتی و ویدئویی به همراه گزارش تصویری مراسم به صورت آنلاین  مشاهده  و  درصورت نیاز دریافت کنید.

متن ثواب زیارت امام رضا استاد دارستانی :

ثواب زیارت امام رضا استاد دارستانی

یکی از موهبت‌های بزرگی که خداوند در حق ایرانیان روا داشته و با این نعمت بر سر آن‌ها منت گذاشته، قرار گرفتن حرم مطهرامام رضا(ع)در داخل خاک ایران است.

زیارت امام هشتم (ع) از گذشته به‌عنوان آرزویی برای مؤمنان مطرح بوده است و یکی از اصلی‌ترین عوامل تأثیرگذار در حضور زائران در حرم مطهر آن حضرت، طلبیدن ایشان است به‌گونه‌ای که اگر امام رضا (ع) شخصی را بطلبد، خداوند شرایط را به‌گونه‌ای ساماندهی می‌کند که همه عوامل دست به دست هم بدهند تا آن فرد راهی مشهد مقدس بشود.

در خصوص زیارت امام رضا (ع) سخنان بسیاری از سوی دیگر امامان معصوم (ع) نیز صورت گرفته و حتی خود امام هشتم (ع) ثواب زیارت امام رضا در یکی از صحبت‌های خود فرموده‌اند: «به شیعیان من بگو زیارت من به اندازه هزار حج پاداش دارد».

در روایت‌های مختلفی که از امامان معصوم (ع) برجای مانده، برای زیارت امام هشتم (ع) در برخی موارد پاداشی برابر با 70 حج و در برخی از موارد دیگر هزار حج و عمره و در بعضی مواقع یک میلیون و در موارد دیگر 70 هزار حج و عمره قرار داده شده است.

براساس روایتی دیگر، امام موسی‌بن‌جعفر(ع) فرموده‌اند: «کسی که قبر فرزندم علی (ع) را زیارت کند، پاداش او هفتار هزار حج نیکو و مقبول خواهد بود.»

ثواب زیارت امام رضا استاد دارستانی

آن دسته از زائرانی که عاشقانه و از روی مهر و محبت به زیارت امام هشتم (ع) می روند، به طور ناخودآگاه نوعی شادی و نشاط معنوی به دست می‌آورند که چنین شادی علاوه بر روح و روان این اشخاص، در جسم و وجودشان هم جریان پیدا می کند.

پیامبر اکرم (ص) در این راستا فرموده‌اند: “پاره تن من در خراسان دفن خواهد شد. هر انسان اندوهناکی او را زیارت کند، خدای عزوجل اندوه او را از بین خواهد برد و هر گناهکاری که به زیارت او بشتابد، خدا گناهانش را می آمرزد.”

یکی از مهمترین تاثیرات زیارت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) آمرزش گناهاناست به گونه‌ای که وقتی یک انسان از روی اخلاص امام هشتم (ع) را زیارت کند، علاوه بر ارزش‌ها و فضیلت‌هایی که از این راه به دست می آورد، از امتیازهای ویژه‌ای مانند بخشش و آمرزیده شدن گناهان برخوردار می‌شود.

یکی از ارزش‌های بسیار زیارت فرزند گرامی امام موسی کاظم (ع) این است که این حضرت در روز قیامت از زائرانی که ایشان را در دنیا زیارت کرده‌اند، دستگیری و هنگام عبور از پل صراط آن‌ها را همراهی می‌کنند.

امام هشتم (ع) درباره چنین زیارتی فرموده‌اند: “هر کس از دوستانم مرا زیارت کند در حالی که حقم را بشناسد، روز قیامت او را شفاعت خواهم کرد.”

آن دسته از زائرانی که عاشقانه و از روی مهر و محبت به زیارت امام هشتم (ع) می روند، به طور ناخودآگاه نوعی شادی و نشاط معنوی به دست می آورند که چنین شادی علاوه بر روح و روان این اشخاص، در جسم و وجودشان هم جریان پیدا می کند.

پیامبر اکرم (ص) در این راستا فرموده اند: پاره تن من در خراسان دفن خواهد شد. هر انسان اندوهناکی او را زیارت کند، خدای عزوجل اندوه او را از بین خواهد برد و هر گناهکاری که به زیارت او بشتابد، خدا گناهانش را می آمرزد.

ثواب زیارت امام رضا استاد دارستانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست